Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.11.2017, 19:39

Головна » 2017 » Березень » 19 » Науково - педагогічний проект "Інтелект України"
Науково - педагогічний проект "Інтелект України"

Цьогоріч у школі впроваджується науково - педагогічний проект "Інтелект України". Сутність проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій,раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.

Шановні батьки!

Щоб переконатись в обдарованості Вашої дитини, пропонуємо Вашій увазі тест "Чи обдарована Ваша дитина?"

ЯК ВИЗНАЧИТИ ОБДАРОВАНІСТЬ?

Кожна дитина має свої, тільки їй властиві риси, які розпізнаються в самому ранньому віці, і завдання батьків та педагогів — помітити і розвити приховані здібності та нахили. Іноді до першого класу приводять дітей, здібності яких відразу можна оцінити як «рівень вище середнього». Таким дітям нудно працювати за звичайною програмою, вони здатні сприймати значно більше інформації, знаходити нетрадиційні способи розв’язання завдань. Для початку запропонуйте батькам відповісти на питання наступного тесту.

Тест «Чи є обдарованою Ваша дитина?
1. Ваша дитина навчилася читати рано, до шестирічного віку: самостійно — 7 балів, за допомогою когось — 5 балів.
2. Дитина читає багато книг, причому швидко — 2 бали.
3. Малюк самостійно або із чиєюсь допомогою зацікавився словниками та енциклопедіями — 2 бали.
4. Він легко навчився читати, але зазнає труднощів під час читання — 1 бал.
5. Займається за закритими дверима, а друзі в нього, як правило, є старшими за нього — 2 бали.
6. Бажає розмовляти зі старшими як рівний із рівним — 2 бали.
7. Ставить багато різних каверзних питань, іноді заганяючи дорослих у «глухий кут», — 2 бали.
8. У нього готові відповіді навіть, здавалося б, на найнесподіваніші питання — 1 бал.
9. Іноді неуважний, але завжди вміє зробити напрочуд дотепні узагальнення (скажімо, після перегляду кінофільму, телевізійної
передачі або спостерігаючи за чимось) — 2 бали.
10. Із задоволенням бере участь в бесідах про навколишній світ, дає власну оцінку явищам — 1 бал.
11. Із нудьгою ставиться до одноманітних, звичних справ — миття підлоги, посуду, виконання навчальних вправ, що не вимагають особливих зусиль, — 1 бал.
12. Є досить чутливим до будь-якої несправедливості, якщо навіть це не стосується його самого — 2 бали.
13. Любить жартувати і має почуття гумору — 2 бали.
14. Має багатий словниковий запас і вміло застосовує в розмові різні терміни — 2 бали.
Як визначити обдарованість? 131
15. Любить складні ігри (шахи і т. д.), що вимагають певної кмітливості, — 2 бали.
16. У ранньому віці цікавиться тим, що вивчають старшокласники, — 1 бал.
17. Віддає перевагу різним заняттям, причому бажає діяти самостійно — 2 бали.
18. Його цікавить Всесвіт, питаннями світобудови та усе, що стосується праісторії, тобто нашого споконвічного буття — 2 бали.
19. У школі навчається без особливих зусиль, швидко засвоює матеріал і має власну думку з багатьох питань — 2 бали.
20. Доволі розвинене почуття сприйняття музики, прикладного мистецтва, навколишнього середовища, у всьому шукає гармонію — 2 бали.

Оцінювання результатів
Підсумуйте отримані бали. Сума від 10 до 13 свідчить про те, що Ваша дитина має певні здібності, отже, Вам потрібно подбати про те, щоб організувати її навчання і розвиток. Але цей тест дає нам картину лише суб’єктивної оцінки батьками своєї дитини. А за допомогою яких тестів учитель може визначити обдарованість дитини?

Переконатись в готовності дитини до школи Ви можете за допомогою

книги "Комплексні тести готовності дитини до школи"

Переглядів: 276 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1